Czy inwestycja w mieszkania na wynajem się opłaca?

Galopująca inflacja i trudna sytuacja gospodarcza sprawiają, że wielu Polaków poszukuje bezpiecznych sposobów na ulokowanie oszczędności. Jednym z rozwiązań, które biorą wówczas pod uwagę, jest inwestycja w mieszkania na wynajem. Czy to się obecnie opłaca? Czy taki krok jest bezpieczny i czy lokale na wynajem cieszą się zainteresowaniem?

Co zrobić, aby inwestycja w mieszkanie na wynajem była opłacalna? 

Niestabilna sytuacja na rynku sprawia, że inwestorzy nie mogą mieć stuprocentowej gwarancji skuteczności żadnych działań. Nie inaczej jest w przypadku mieszkań na wynajem. Mowa tutaj o przygotowaniu przemyślanego planu inwestycyjnego. Na początek warto określić stan kapitału i zapoznać się z różnymi ofertami kredytowymi (jeżeli zachodzi taka potrzeba).

Następnie dobrze oszacować dochody z wynajmu i zastanowić się, jaka lokalizacja będzie najkorzystniejsza. Najlepiej zainwestować w lokal położony w niedalekiej odległości od centrum miasta. Gwarancją wynajmu będzie też mieszkanie znajdujące się niedaleko uniwersytetu czy biurowców.

Dlaczego inwestycja w mieszkanie na wynajem to dobry pomysł? 

Mimo trudnej sytuacji na rynku inwestycja w nieruchomości to wciąż rozwiązanie, które warto wziąć pod uwagę, chcąc ulokować oszczędności. Dzieje się tak z kilku powodów:

  • w ostatnich latach obserwujemy tendencję wzrostową cen nieruchomości (mieszkanie prawdopodobnie będzie w przyszłości więcej warte),
  • na wynajem mieszkań ciągle będzie popyt (studenci, młode osoby pracujące),
  • zatrzymanie spadku wartości oszczędności (inflacja),
  • uzyskanie stałego dochodu biernego (w przypadku podpisywania umów na dłuższy okres),
  • niski poziom ryzyka nieopłacalności inwestycji,
  • bardzo niskie ryzyko utraty spadku wartości kapitału do zera.

Formularz Kontaktowy

Umów się z nami na spotkanie - Innova House Słupsk

Administratorem danych osobowych jest Innova House s.c. z siedzibą przy Mostnika, 7c, 76-200 Słupsk (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres iwona@walendowska.pl… czytaj więcej